Demir Yolu Taşımacılığı şirketi uzman profesyonel ekibi ile güvenli sigorta garantili ve ucuz fiyatlarla İstanbul’da uluslararası taşımacılık hizmeti sunar. Profesyonel güvenli hizmetler sunan şirketimiz yazılı sözleşme ile eşyalarınızı güvenceli teminat altına alır.

Demir yolu Taşımacılığı rsl uluslar arası nakliyat istanbul
Demir yolu Taşımacılığı rsl uluslar arası nakliyat istanbul

Demir Yolu Taşımacılığı

Demir yolu taşımacılığı özellikle ucuz ulaşım türü olarak karşımıza çıkar. Fakat en ucuz ve en kısa yoldan taşıma olmayabilir. Seri bir taşımacılık da değildir. Birim başına taşıma maliyeti düşüktür. Özellikle kitle taşımacılığı açısından tercih edilebilir. Özellikle saniyeleşmiş ülkelerde kullanılan bir yöntemdir. Taşıma başvurusunun hazırlanması, fiyat ve ulaşım koşulları hakkında anlaşma, yük için trende rezervasyon yapılması, yükün gönderici işletmeden alınması, gerekli belgelerin hazırlanması, trene yüklenerek demir yolu ağıyla taşıma ve nihai olarak yükün boşaltılması ve alıcılara ulaştırılması şeklinde ilerler. Büyük ve hacimli, uzun mesafeli taşımlarda tercih edilebilecek en uygun yöntemlerden biridir. Petrol bağımlı olmaktan ziyade kömüre bağımlıdır. Düşük değerli ve ağır olan yüklerin uzun mesafeli taşınması açısından avantajlıdır.

Demir Yolu Taşımacılığının Avantajları ve Dezavantajları

Demir yolu taşımacılığı hem avantajları hem de dezavantajları olan bir hizmettir.

  • Sabit Fiyat Garantisi verir. Çevreye duyarlı bir sistem olduğu için finansal ve hukuksal açıdan Avrupa’nın desteklediği bir sistemdir.
  • Diğer taşıma yöntemlerine kıyasla daha güvenilir bir taşımacılık olanağı sunar.
  • Hava koşulları ve çeşitli trafik kısıtlamalarında etkilenmez.
  • Ülke geçişlerinde de kara yolu taşımacılığına kıyasla daha kolay geçiş imkanı sunar.
  • Ağır tonajlı yüklerin taşınması imkânı vardır.
  • Yüksek planlı ve hacimli sevkiyatlar açısından ekipman tedarikinin yanı sıra maliyet açısından da avantajlıdır.
  • Dezavantaj olarak bakıldığında hızlı taşıma için pek de uygun değildir. Ancak alt yapı sorunuyla bunun önüne geçilebilir.

Yüksek sayıda planlama ve maliyet avantajı olabilmesi açısından yüksek hacimli taşımaya yani blok tren sistemine ihtiyaç vardır. Özellikle demiryolu ağının ulaşamadığı noktalar açısından yüksek bir iç taşıma maliyeti vardır. -% 8 eğim problemi gibi ray döşemeyle alakalı bir eğim problemi vardır.

Neden Demiryolu Taşıma Şirketimiz?

Demiryolu taşımacılığı açısından uygun fiyatlarla kaliteli bir hizmet vermekteyiz. Özellikle parça başı değeri az ve büyük hacimli ürünlerin, hammaddelerin taşınması açısından tercih edebileceğiniz bir taşıma türüdür.  Demiryolu taşıma ile beraber anlaşmalı olduğumuz raylı sistem araçlarıyla beraber güvenli ve ucuz bir taşıma ve lojistik hizmeti vermekteyiz. Ayrıntılı bilgi ve fiyat teklifi almak için bize ulaşabilirsiniz.

✅ Sigortalı Nakliyat:Sözleşmeli Taşıma
✅ Firma C3 Yetki Belgesi:Onaylı Şirket
✅ Gümrükleme Depolama:Kurumsal Lojistik
✅ %20 İndirimli Ücretler:Uygun Fiyatlar
✅ Kredi Kartına Taksit:3-6-9 Taksit