Deniz Taşımacılığı yapan firma RSL Uluslararası denizyolu taşıma şirketi olarak su yolu taşımacılığı alanında profesyonel sigorta garantili hizmet sunuyoruz.

deniz taşımacılığı rsl uluslararası denizyolu taşımacılığı nakliye firması
deniz taşımacılığı rsl uluslararası denizyolu taşımacılığı nakliye firması

Deniz Taşımacılığı

Deniz taşımacılığı diğer taşımacılık hizmetlerine kıyasla daha az tercih edilen bir yöntemdir. Deniz taşımayla beraber ağır yükler yük gemilerine yüklenerek taşınması işlemidir. Denize kıyısı olan ülkelerde sıklıkla tercih edilir. Ada ülkelerinde de kıyasla durum böyledir. Türkiye’de de kullanılan bir taşımacılık biçimlidir.

Uluslararası Deniz Yolu Taşımacılığı

Uluslararası deniz taşımacılığı ile çok miktarda, tonlarca ürün, uluslararası denizlerde ve okyanuslarda en ucuza taşınmaktadır. Hassas ürünlerin de kolay ve darbe almadan taşınması açısından önemlidir. Taşımacılık; uygulama ürünlerin ya da malların gemilere yüklenmesiyle beraber başlar. Ardından güdülecek ülkedeki limana teslim edilmesiyle beraber işlem sona erer. Hava yolu taşımacılığına kıyasla çok daha uzun sürer. Ancak havayoluna kıyasla daha hesaplıdır.

Denizyolu Taşımacılığının Avantajları

Demiryolu taşımacığına kıyasla deniz taşımacılığı 3,5 kat; kara yolu taşımacılığına oranla da 7 kat daha uygun bir hizmettir Tek seferde birden fazla miktarda çok malın taşınması açısından önemlidir. Güvenilir bir hizmettir. Dünyanın hemen hemen her yerine ulaşımı da mümkündür.  Ancak tek büyük dezavantajı demiryolu ve hava taşımacılığına kıyasla çok daha yavaştır.

Denizyolu Taşımacılığı Özellikleri

Denizyolu Taşımacılığı Tramp ve Liner taşımacılık olarak ikiye ayrılır. Tramp taşımacılıkta maden, kömür, kereste, ham petrol gibi ürünlerin deniz taşıma alanında kullanılmasıdır. Zaman kısıdından ziyade yük önemlidir. Gemi büyük oranda dolar. Armatörler için daha caziptir. Liner taşımacılıkta ise yükten ziyade hizmet ön plandadır. Burada taşınacak yükten ziyade verilen hizmet daha önemlidir. Süre kıstı vardır. Planlama ve tarife esaslı bir hizmettir. Geminin limana yaklaşma tarihinden tutun yüklerin taşıyıcı firmaya verilme anına kadar her şey planlı ve takip halindedir. Konteyner, ro-ro taşımaları örnek verilebilir.

Profesyonel Uluslararası Denizyolu Taşımacılığı

Deniz yolu taşımacılığı açısında kaliteli ve hızlı bir hizmet vermekteyiz. Deniz taşımacılığı açısından uygun fiyatlarla hizmet vermekteyiz. Uzunca bir süredir bu işi yapmaktayız. Sağlam referansları olan ve tanınan bir taşımacılık firmasıyız. Yüklerimizi uzman ekibimiz, sağlam yük gemilerimizle beraber taşınan mallara herhangi bir zarar vermeden kaliteli bir biçimde taşımayı taahhüt eden bir firmayız. Ayrıntılı bilgi ve fiyat almak için bize ulaşabilirsiniz.

✅ Sigortalı Nakliyat:Sözleşmeli Taşıma
✅ Firma C3 Yetki Belgesi:Onaylı Şirket
✅ Gümrükleme Depolama:Kurumsal Lojistik
✅ %20 İndirimli Ücretler:Uygun Fiyatlar
✅ Kredi Kartına Taksit:3-6-9 Taksit