Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler listesi 2023-2024 Güncel yurtdışına taşınırken gerekli evraklar ve belgeler ile yurtdışına sorunsuz taşının. Yurtdışına taşınmak için ne gerekli gümrükte yurtdışına taşınanlardan istenen belgeleri sizler için araştırdık.

Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Belgeler

Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler taşınacak yükün türü, taşıma yöntemine ve ülkenin özel özelliklerine bağlı olarak değişebilir. Faturalar gönderilen malın açıklamasını, miktarını, değerini ve satıcıların alıcıya fatura ettiği fiyatları içerir. Hedef ülkenin ithalat gümrükleri tarafından talep edilir. Paketleme listesi gönderilen malların paketlenme şekillerini, ağırlıklarını ve boyutlarını ayrıntılı olarak gösterir. Gümrük işlemleri için gereklidir. Nakliye firmasıyla yapılan sözleşme, taşımanın nakliyesi ve sorumluluklarını belirler.

Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler evraklar
Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler evraklar

Yurtdışına Taşınmak İçin Ne Gerekli

Yurtdışına taşınmak için ne gerekli diyorsanız sizler için bu içeriğimizde bilgi sunduk. Bunlar arasında Konşimento, denizin birleştirilmesinde kullanılır ve taşınacak yükün alıcısına teslimini temsil eder. Ayrıca yükün taşıma sürecinin ayrıntılarını içerir. Havayolu taşıma belgesi, havayolunun birleştirilmesinde kullanılır ve taşınacak yükün alıcısına sunulması temsil eder. Hava kargosunun ayrıntılarını içerir.

Yurtdışına Taşınmak İçin Gereken Evraklar

Menşe beyanı bazı ülkelerde, ithal edilen malların menşe gününü çalıştırmak için bu belgeyi talep edebilir. İhracat izinleri ve lisansları bazı malların veya hedef ithalat ülkelerinin özel izinleri veya lisansları uygulanabilir. Bu belgeleri almak için ilgili devlet başvurusuna başvurmanız mümkündür. Sigorta belgesi taşınacak malın sigortalı olup olmadığını gösterir. Sigorta, taşıma sırasında kaybolmalara karşı koruma sağlar.

 • Vekaletname(Noter Onaylı)
 • Tarihçeli Yerleşim Yeri Bilgileri Raporu
 • Yurtdışında kayıtlı olduğunuz eve ait ikametgah belgesi
 • Türkiye’de ki ikametinize ait kira kontratı veya tapu fotokopisi
 • Kimlik Fotokopisi
 • Pasaport Fotokopisi
 • Adli Sicil Kaydı
 • Uçak bileti

Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler arasında Gümrük dekontları ve belgeleri ihracat ve ithalat gümrük işlemleri için gerekli belgeler vardır. Bu belgeler, gümrük işlemleri ve gümrük vergilerini doğru şekilde programlamak için kullanılır. Ödeme ve finansal belgeler ihracat ve ithalat işlemlerine ilişkin finansal işlemleri belgelemek için kullanılır. Bu, ödeme dekontları, akreditifler, teminat mektupları gibi bilgilerin saklanması.

Ticari satış sözleşmesi satıcı ile alıcı arasında yapılan ticari anlaşmanın yazılı bir belgesidir. Bu belge, aralarındaki taşıma işlemleri ve ödeme şartlarını birleştirir. Dokümantasyon kontrol listesi tüm gerekli bilgilerin düzenli ve eksiksiz olması, doğrulayan bir kontrol listesi oluşturmanız yararlı olabilir.

Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler arasında uluslararası nakliye işlemlerinin karmaşıklığı olabilir ve ülkeler değişebilir, bu nedenle taşıma işlemine başlamadan önce gümrük ve nakliye düzenlemeleri hakkında uzman tavsiyesi aralıkları önemlidir. Ayrıca taşıma işlemini yapacak nakliye firması da boyut gerekli belgeler ve prosedürler konusunda yardımcı olabilir.

Yurtdışına Taşınmak İçin İstenen Evraklar

Yurtdışına taşınmak büyük bir adım ve birçok belge ve prosedür gerektirir. Bu sürecin temel belgeleri ve gereksinimleri hakkında bir rehber gerekir. Yurtdışına taşınmanın temel belgesi pasaporttur. Geçerlilik süresi en az altı ay olan bir pasaport gereklidir. Hedef ülkenin vize gereksinimlerini öğrenin ve uygun bir vize başvurusu yapın. Turistik, iş veya öğrenci vizesi gibi farklı türler olabilir.

Doğum belgesi ve kimlik kartları, kimlik doğrulaması için gerekli olabilir. Ayrıca, evlilik veya boşanma durumunuz varsa ilgili belgeleri de düşünmelisiniz. Eğer çalışmak veya eğitim almak için gidiyorsanız, ilgili eğitim veya mesleki belgelerinizi hazır tutmalısınız. Bu belgeler, iş bulma veya üniversiteye kaydolma süreçlerinde gerekebilir. Bazı ülkeler, sağlık kontrolünden geçmenizi veya belirli aşıları yaptırmanızı isteyebilir. Bu belgeleri sağlık yetkililerinden temin etmelisiniz.

Kişiye Özel Olarak Düzenlenen Belgeler

Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler içerisindeyeterli finansal kaynaklara sahip olduğunuzu gösteren belgeler gerekebilir. Bu, banka hesap özetleri, iş gelirleri veya sponsorluk mektupları olabilir. Sağlık sigortası ve seyahat sigortası gibi belgeler, sağlık hizmetleri ve acil durumlar için gereklidir. Eşyalarınızı yurtdışına taşıyorsanız, gümrük işlemleri için taşınma belgeleri gerekebilir.

Kalıcı olarak taşınıyorsanız, hedef ülkede ikamet izni başvurusu yapmanız gerekebilir. Sosyal güvenlik kartı, vergi kimlik numarası veya benzeri belgeler, hedef ülkede yasal olarak çalışmak ve yaşamak için gerekebilir. İngilizce veya Hedef Ülke Dil Belgeleri: Bazı ülkeler dil yeterliliği testleri veya sertifikalarını talep edebilir. Eğitimle ilgili belgeler, özellikle üniversite eğitimi alacaksanız veya iş başvurusu yapacaksanız önemlidir.

Belgelerinizi Önceden Hazırlayın

Her ülkenin ve göçmenlik türünün farklı gereksinimleri vardır, bu nedenle kesin belge gereksinimlerinizi hedef ülkenizin konsolosluğundan veya büyükelçiliğinden doğrulamalısınız. Belgelerinizi önceden hazırlamak ve başvurularınızı zamanında yapmak, sorunsuz bir taşınma süreci için önemlidir. Evlilik durumunuz, bekar, evli veya boşanmış olmanız, hatta çocuklarınızın varlığı durumunda bu belge önemlidir.

Çocuklu Aileler İçin Yurtdışına Taşınırken Gerekli Belgeler Listesi

 1. Tarihçesi olan yerleşim yeri belgesi
 2. Yurt dışı ikametgah belgesi veya ‘Anmeldung’ (oturma izni)
 3. Pasaport
 4. Kimlik belgesi ve nüfus kaydı
 5. Adli sicil kaydı
 6. Nakli yapılacak eşyaların detaylı listesinin oluşturulması gerek. Eğer eşyalar Türkiye’den gidecekse kira kontratı veya tapuyu fotokopisini noter tasdik onaylı çıkartmak gerekmektedir.
 7. Gönderilecek olan eşyaların listeli hali
 8. Eşyalar kimin adına gönderiliyor ise vekaletname noterde tasdik edilmelidir.
 9. Sağlık sigortalarının olması
 10. Vekaletname
 11. Banka hesapları ve kredi kartları tedarik etme
 12. Akademik belgeler.
 13. Okul kayıtları için gerekli dosyaların oluşturulması

Yurtdışına taşınmak için gerekli belgeler içindehedef ülke, herhangi bir suç kaydınızın olmadığını gösteren bir adli sicil kaydı isteyebilir. Bazı ülkeler, tüberküloz gibi bulaşıcı hastalıklar açısından riskli kişileri tespit etmek için sağlık muayenesi sonuçlarına ihtiyaç duyar.

Etiketler:

En İyi Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Belgeler şirketleri

En uygun Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Belgeler fiyatları ile indirimli taşın

Hemen Fiyat Teklifi Al


Diğer Hizmetlerimiz

Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Belgeler Teklif Formu

Yurtdışına Taşınmak İçin Gerekli Belgeler Whatsapp Destek Hattı

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir